LINIA 2
Nadają skórze głowy wyjątkowej świeżości, a także łagodzą uciążliwy świąd oraz stany zapalne i pomagają odzyskać równowagę lipidową. Kosmetyki przeciwłupieżowe DSD zawierają kompleks substancji czynnych, które pozwalają nie tylko pozbyć się dolegliwości, ale także zapobiec ich nawrotom w przyszłości. Są to składniki o właściwościach oczyszczających, ściągających, przeciwgrzybicznych oraz przeciwzapalnych jak na przykład klimbazol, kwas salicylowy, wit. B kompleks, kapsaicyna, ekstrakt ze skrzypu polnego, olej kokosowy czy też pirokton olaminy.
Hiszpańska marka DSD proponuje profesjonalne szampony przeciwłupieżowe oraz kosmetyki przeciwłojotokowe, które mogą być stosowane zarówno w celu aktywnego leczenia, jak i w celach profilaktycznych. Są one dostępne w postaci szamponów do włosów, jak i lotionów.
Środki przeciwłupieżowe stosowane w kosmetykach
Nie ma uniwersalnej recepty na pozbycie się uciążliwego problemu, jakim jest łupież. Na rynku dostępnych jest coraz więcej leczniczych szamponów i preparatów – nie każdy jednak ma świadomość, że różnią się one składem, a tym samym przeznaczeniem. Skład kosmetyków powinien być bowiem dopasowany do źródeł problemu. A te mogą być różne – za powstanie łupieżu może być odpowiedzialna nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy, niedobór cynku w organizmie, nadmierna aktywność gruczołów łojowych, łuszczyca czy też drożdże.
Tylko odpowiednio dobrane kosmetyki przeciwłupieżowe pozwolą skutecznie zwalczyć nie tylko objawy, ale też przyczyny problemu. Dostępne w naszym asortymencie środki przeciwłupieżowe mają właściwości łagodzące, przeciwzapalne, redukujące wydzielanie serum, a także hamujące wypadanie włosów (które często towarzyszy tej przypadłości).
Najczęściej stosowane składniki w szamponach i innych kosmetykach przeciwłupieżowych:
- Klimbazol – to organiczny związek chemiczny o silnym działaniu przeciwgrzybiczym. Stosowany jest w leczeniu zakażeń grzybiczych takich jak łupież czy łojotokowe zapalenie skóry.
- Kwas salicylowy – stosowany bezpośrednio na skórę działa przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Wykazuje działanie przeciwłuszczycowe, a także zmiękcza zrogowaciały naskórek i ułatwia jego usuwanie.
- Pirokton olaminy – jest to kompleks soli organicznych wykazujących silne działanie przeciwgrzybicze. Hamuje rozwój grzyba odpowiedzialnego za zmiany skórne i przywraca równowagę mikroflory naskórka. Zapobiega też nawrotom choroby.
- Ekstrakty roślinne – mają działanie nie tylko przeciwzapalne i przeciwgrzybicze, ale też normalizujące pracę gruczołów łojowych. Najczęściej jest to wyciąg z rumianku, szałwii, melisy, cytrusów, tymianku, łopianu, bylicy, rozmarynu i nie tylko.
- Pirytionian cynku – substancja czynna o silnym działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Sprawdza się w leczeniu wielu chorób skóry głowy jak np. łuszczyca czy grzybica. Nie tylko zwalcza chorobę, ale też zapobiega jej nawrotom.
- Siarczek selenu – hamuje nadmierne złuszczanie skóry głowy, a także zwalcza infekcję drożdżakami.